گروه طراحی دکوراسیون منزل پیتوس

دکوراسیون منزل را چطور تغییر دهیم؟

در محیط خانه خود دیگر احساس شادی و نشاط ندارید؟ احساس می‌­کنید که نوع چیدمان و لوازم منزل‌تان قدیمی شده و جلوه خود را از دسته داده است؟ پس زمان آن فرا رسیده است که به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود باشید.

هر محیطی که به طور روزانه با آن سروکار دارید. پس از مدتی برای ایجاد تنوع، روح دادن و شادی بخشیدن به آن فضا نیازمند تغییر دکوراسیون­ داخلی می‌باشد. موضوعی که امروزه فضای داخلی منازل نیز بیش از هر چیزی با آن مواجه می‌­شود. ممکن است تمایل داشته باشید که به طور سالیانه یا در موقعیت­‌های خاصی، دست به تغییر دکوراسیون منزل بزنید. کاری که ساده به نظر می­‌رسد؛ اما وقتی اقدام به آن می­‌نمایید تازه با دشواری­‌های آن روبه رو می­‌شوید.

شاید تغییر مجدد دکوراسیون کار جذابی برای دکوراتورها باشد. ولی برای افرادی که هیچ تخصص و دانشی در این زمینه ندارند، کمی دشوار است. امروزه مبلمان مدرن و نحوه چیدمان دکوراسیون مدرن در بین اکثر افراد از محبوبیت بسیاری برخوردار است. نکات کوچک و دقیقی که برای تغییر منازل نیاز دارید. با دانستن این موارد قادر خواهید بود که فضای منزل را چیدمان نمایید.

با دنبال کردن این متن و بررسی نکاتی که در ادامه به توضیح آن پرداخته‌ایم، بی‌شک می‌­توانید به بهترین شکل ممکن منازل خود را دکوراسیون کنید.

تغییر دکوراسیون منازل

شروع به تغییر و تعویض لوازم مربوط به دکوراسیون، حتی تغییر ساده‌ترین جزئیات مربوط به چیدمان مبلمان منازل، قطعا بدون آگاهی و شناخت کافی، زیبایی ظاهری فضا را از بین می‌­برد. همچنین با برهم زدن هماهنگی و تعادل در بین اشیاء و لوازم، محیطی ناموزون را به وجود می‌­آورد. محیطی که حسی ناخوشایند را با ساکنان القا می­‌کند.

با همه این تفاسیر، می‌­توان به نقش جدی که تغییر اصولی دکوراسیون منازل در نحوه زندگی، ایجاد آرامش و نشاط افراد دارد پی برد. پس اگر تصمیم شما برای تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل قطعی است، فرصت را از دست ندهید. هر چه سریع‌تر اقدام به این کار کنید.

نکات کارآمد و اصولی برای تغییر دکوراسیون منزل

انواع سبک‌­های دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون منازل نیز تابع و پیرو مد می­‌باشد. چیزی که سبب پدیدار شدن سبک­‌های بسیاری در چیدمان دکوراسیون منازل شده است. تنوع در این سبک­‌ها به قدری است که در ابتدا برای ایجاد تغییرات، بهتر است یکی از آن­ها را در نظر بگیرید.این روش را برای پیروی از ویژگی‌­ها و جزئیات مطرح و شناخته آن سبک انتخاب نمایید.

از جمله سبک­‌های پرطرفدار امروزی که در اکثر منازل و نحوه چیدمان مبلمان به چشم می­‌خورد سبک مدرن می­‌باشد. علاقه‌مندان با شناخت معیارهای این سبک و تهیه مبلمان مدرن و سایر لوازم در کنار توجه به دیگر نکات می­‌توانند به راحتی دکوراسیون منزل خود را عوض نمایند.

البته ایجاد تغییر در دکوراسیون به معنی تغییر سبک نیست. افراد می­‌توانند همان سبک قبلی استفاده شده را با عوض کردن لوازم و چیدمان مجدد، برای ساختن فضایی زیبا و نو به کار گیرند.

توجه به ایده‌­های ارائه شده

ایده گرفتن از چیدمان دکوراسیون منازل و استفاده درست و به جا، مطابق با فرم و شکل فضای شما، می‌­تواند بسیار کمک کننده و موثر باشد. انتخاب نوع سبک، دیدن ایده‌های گوناگون از لوازم، وسایل و… در سایت‌­ها و کاتولوگ‌­های مربوط به دکوراسیون منزل کار را برای شما راحت می‌کند. همچنین مشاوره با طراحان متخصص، انتخاب خاص‌ترین جزئیات را به همراه دارد.

استفاده از وسایل با تغییر کارایی در دکوراسیون منزل

انتخاب و خرید لوازم نو لذت فراوانی دارد، با این حال استفاده از وسایل قدیمی و تغییر کاربری آن­ها هم بسیار کارآمد است. استفاده مجدد از لوازم قدیمی زمان و هزینه را تا حدود زیادی پایین می‌­آورد. با چیدمان اصولی این لوازم تغییرات دلخواه و مد نظر را به وجود می­‌آورد. انجام این کار و خلق کارایی­ جدید در وسایل، در کنار حس و حال خوبی که برای افراد به ارمغان می‌آورد، تا بخش زیادی هم در هزینه­‌ها صرفه جویی می‌­کند. به همین دلیل می‌­تواند گزینه مناسبی برای ایجاد تغییرات دکوراسیون داخلی باشد.

ممکن است تصور کنید که این تغییرات به قدری نیست که بتواند شکل، فرم جذاب و جدیدی را با خود به همراه آورد. ولی با شروع این کار و به عنوان مثال تغییر رنگ پارچه مبل، پرده و… جلوه جدید و زیبایی از وسایل قدیمی در منزلتان نمایان می‌­شود.

خرید وسایل جدید بر اساس اولویت بندی­های نیاز

از آن­ جایی که ممکن است در هنگام خرید لوازم و وسایل منزل، با قیمت­های بالایی روبه شوید که با بودجه مالی در نظر گرفته شده همخوانی ندارد. توصیه می­‌شود که با الویت‌بندی پیش از اقدام، در ابتدای امر ضروری ترین آن­ها را خریداری نمایید. پس از آن در صورت اضافه آمدن بودجه مالی، شروع به خریدن دیگر لوازم غیرضروری کنید.

یکی از اصلی­ ترین لوازمی که وجودش در منازل جلوه، رنگ و روح خاصی به فضا می­‌بخشد مبلمان می‌باشد. تغییرات ایجاد شده از تعویض این لوازم به قدری است که می‌تواند به طور کل، شکل و شمایل جدیدی از فضا را ایجاد کند. تنوع بسیار در رنگ و مدل­های مبلمان مدرن باعث شده تا افراد با انتخاب سبک دکوراسیون مدرن در منازل، به گزینش این دسته از مبلمان نیز روی آوردند. سبکی که در عین سادگی با زیبایی خیره کننده و منحصر به فرد خود می­‌تواند فضا را برای همه افراد ایده‌آل نماید.

نور

علاوه بر توجه ویژه به سبک دکوراسیون منزل و انتخاب لوازم مناسب، توجه به عوامل طبیعی همانند نور بسیار پراهمیت است. نور که نقش موثری در نمایان کردن بهتر فضا دارد، با تغییرات و کم و زیاد شدن، حس و حال بهتری را به فضا القا می­‌کند. بازی با نور، سایه و روشنی ایجاد شده از آن و… در طراحی و چیدمان دکوراسیون منازل باید مورد توجه قرار گیرد. گرچه نور طبیعی زیبایی خاصی را به گرمای محیط می‌­افزاید؛ با این حال در برخی از موقعیت­‌ها استفاده از چراغ­‌های مدرن و جذاب با ایجاد نور مصنوعی، سبب تغییرات متعددی در فضا می‌­شود.

رنگ در دکوراسیون منزل

در هر زمینه‌­ای استفاده از رنگ، هماهنگی و ارتباط رنگی در لوازم و وسایل استفاده شده، همراه با زیبایی منحصر به فردی که در فضا ایجاد می‌کند، نشاط و شادی را نیز با خود به همراه دارد. استفاده درست از هر رنگ با توجه به دانش روانشناسی رنگ­‌ها و شناخت رنگ­‌های مکمل، قطعا می‌­تواند آرامش روحی و روانی افراد را تضمین کند. رنگ­‌ها نقش ویژه­ای در حالات افراد دارند، موضوعی که کمتر کسی به آن توجه می­‌نماید.

کم بودن هزینه­‌های تغییر دکوراسیون و فضای منازل با کمک رنگ آمیزی، در حال حاضر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. اما نکته­‌ای که در این مورد بسیار حائز اهمیت است این است که حتما رنگی را انتخاب کنید که با آن حالتان بهتر می­‌شود. گذراندن بخش عمده زندگی در این محیط، با انتخاب رنگ نادرست، نباید موجب سلب آرامش و آسایش ساکنان شود.

همچنین در نظر گرفتن قانون رنگ آمیزی منازل نیز بسیار مهم است. قانونی که عنوان می­‌کند بهتر است تنها 60% فضاها با رنگ اصلی، 30% با رنگ‌های ثانویه و تنها 10% با رنگ های تند و جیغ پوشانده شوند.

ایجاد یک نقطه دید کانونی در دکوراسیون منزل

در کنار همه موارد ذکر شده ایجاد مرکز توجه و فضایی دنج در بخشی از منزل، ضمن تمایز و حس خاص بودن، محیطی گرم و صمیمی را به وجود می­‌آورد. این مرکز توجه می­‌تواند با کمک نورپردازی، رنگ­‌های متفاوت و هماهنگ با دیگر بخش‌­های خانه و… حس منحصر به فرد بودن را به فضا دهد. باز هم توجه شود که این چنین فضاهایی نباید در سرتا سر منزل به طور پراکنده پخش شوند. اکتفا به تنها بخشی از خانه برای ایجاد چنین موقعیتی کافی است.

در پایان در نظر گرفتن تمامی این نکات برای تغییر دکوراسیون منازل باید به گونه ای باشد، که همراه با هماهنگی و زیبایی بخشیدن به فضا، نمایانگر جلوه های ویژه ای از لوازم انتخابی باشد. همه این نکات با وجود اینکه جز اصول دکوراسیون داخلی بشمار می­‌رود؛ ولی موضوعی است که رابطه مستقیم با سلیقه افراد دارد.

پس شما می‌­توانید در کنار همه این موارد با کمک و راهنمایی­‌هایی از مراکز مربوط به دکوراسیون داخلی، بهترین دکوراسیون، لوازم، رنگ آمیزی و…. را برای منازل خود انتخاب نمایید.

مشاوره در طراحی داخلی منزل

امروزه شرکت‌های بسیاری در زمینه طراحی دکوراسیون منزل فعالیت دارند. بسیاری از افراد با صرف هزینه‌های بسیار گزاف در تغییر دکوراسیون منزلشان باز هم به نتیجه دلخواهی نمی‌رسند. در این مواقع مشاوره گرفتن از یک گروه متخصص در این زمینه بسیار کارآمد است. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی، زمان نهایی هم به کوتاه‌ترین میزان خود می‎‌رسد. بهترین روش برای شناخت یک تیم تخصصی در زمینه طراحی داخلی، بازدید از پروژه‌های انجام شده و نمونه کارهای سایت و صفحات مجازی است.
تیم طراحی پیتوس شما را به بازدید از پروژه‌های انجام شده در سایت دعوت می‌کند.

×