سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منزل را می­‌شناسید؟ آیا علاقه دارید فضای خانه خود را به سبک مدرن با زیباترین شکل ممکن چیدمان نمایید؟ پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا در کنار آشنایی با سبک مدرن، زیباترین سبک­‌های دکوراسیون مدرن را برای منزلتان انتخاب نمایید.

سبک دکوراسیون مدرن منزل چیست؟

اگر دوست­دار دنیای مد هستید و می‌­خواهید به روزترین و جدیدترین لوازم و وسایلی که در بازار به فروش می­‌رسد را استفاده نمایید. قطعا سبک مدرن برای دکوراسیون منزل نیز مورد پسند شما خواهد بود.

دکوراسیون مدرن، یکی از رایج‌ترین و در عین حال جدیدترین سبک‌­های شناخته شده در دکوراسیون داخلی می­‌باشد که با ساخت و طراحی فضایی جذاب و خاص، در بین افراد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

واژه مدرن که به معنای جدید و باب روز ترجمه شده است در دکوراسیون داخلی نیز به همین شکل اجرا می­‌شود. به این صورت که طراحان سعی می‌کنند از جدیدترین لوازم برای چیدمان فضا استفاده کنند. البته دکوراسیون مدرن به معنای استفاده از هر لوازم بروز و جدیدی نیست. انتخاب این لوازم به گونه‌های هنرمندانه صورت می‌­گیرد تا با به حداقل رساندن وسایل، فضایی کارآمدتر همراه با زیبایی و سادگی شکل گیرد. این سبک فضای منزل را به شکلی ساده و کارآمد با مبلمانی مدرن، لوازمی خاص به دور از تزئینات و شلوغی، رنگ­‌های خنثی (سفید و مشکی) و… دکوراسیون می­‌کند. پس می‌­تواند بهترین سبک برای چیدمان و دکوراسیون منزل بشمار رود.

دکوراسیون مدرن

زیباترین دکوراسیون مدرن را برای منزلتان بوجود آورید.

با تصمیم به اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منازل، همه افراد تمایل دارند تا با انتخاب و خریداری بهترین لوازم و مبلمان، به زیباترین چیدمان در منزل خود دست یابند. به همین دلیل، تصمیم داریم در ادامه با ذکر مواردی شما را برای رسیدن و ساختن زیباترین دکوراسیون‌­های مدرن در منازل خود راهنمایی کنیم.

  • ترکیب مبلمان مدرن

 

استفاده از لوازم منحصر به فرد است که سبک مدرن منزل را خاص می­‌کند. با ترکیب و ست کردن چند نمونه از مبلمان­‌های مدرن و ایجاد همانگی بین آن­ها، می­‌توانید به این ویژگی و خاص بودن بیافزایید. ترکیب میزهای چوبی با مبلمانی مدرن با ظاهری زیبا قطعا محیط دلپذیرتری را به همراه دارد.

  • استفاده از لوازم و مبلمانی خاص و متفاوت

امروزه سبک مدرن علاوه بر دکوراسیون داخلی، در زمینه­‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می­‌گیرد. همین موضوع نیز منجر به ساختن لوازم و مبلمانی پیرو همین سبک شده. مبلمانی که با ساخته شدن از متریال­‌های جدید و متنوع، در ساختن فضایی مدرن بسیار به کار می­‌آیند. لوازم و مبلمان مدرن درکنار سبک دکوراسیون مدرن، در خلق فضایی زیبا و منحصر به فرد کمک می‌‌کند.

دکوراسیون مدرن

  • تضاد رنگی

رنگ‌­ها، موضوعی هستند که باعث تمایز و تفاوت بین سبک‌­های دکوراسیون داخلی می­‌شوند. دکوراسیون مدرن نیز سبکی است که به استفاده از رنگ­‌های خنثی، به ویژه رنگ‌­های متضاد، هیچ مخالفتی ندارد. تلفیق رنگ­‌های تیره با رنگ­‌های روشن است که جلوه بیشتری پیدا می‌کنند. همچنین ایجاد سایه و روشنی و بافت متنوع، از لحاظ بصری فضای متعادل­‌تری را به همراه خود دارد.

  • نورپردازی

خاص بودن، عنصر اصلی برای ساختن زیباترین دکوراسیون­‌های مدرن برای منزل می­‌باشد. این عنصر از طریق نورهای انتزاعی در بخش‌­هایی از منزل، ایجاد سایه و روشن، حسی خیال انگیز و رویایی را به فضا می­‌دهد. همچنین در کنار نورپردازی‌­های مصنوعی، استفاده از نور طبیعی در روز نیز به عنوان یکی از راه­‌های زیباتر کردن دکوراسیون منازل، می­‌تواند بکار رود. ویژگی که در اکثر خانه­‌ها، قابلیت اجرایی شدن را دارد.

  • گیاهان

گیاهان با وجود آوردن حس سرزندگی و نشاط، به نوعی جریان زندگی را به خانه می‌­بخشند. استفاده از گیاهان تزئینی، درختچه­‌های کوچک و بزرگ در گوشه و کنار فضاهای خانه، تنها محدود به سبک مدرن دکوراسیون نمی­‌شود. این دسته از عناصر زیبایی شناسی دکوراسیون­‌های منزل، نیروی حیات بخشی را با خود به ارمغان می‌­آورند که می‌­تواند در کنار خطوط صاف و شکسته‌ای که در سبک مدرن استفاده می‌­شود، شکل زیبایی از چیدمان منزل را نمایان سازد.

دکوراسیون مدرن

  • توجه به جزئیات

زیباترین دکوراسیون­‌های مدرن برای منزل، با توجه به جزئیات در چیدمان است که می‌­توانند پدیدار شوند. جزئیات خاص، اشیا و لوازم دکوری منحصر به فرد، کوسن­‌هایی جذاب با طرح­‌های متفاوت و… ایده‌­های ملموسی هستند که فضایی شیک و زیبا را می­‌سازند.

  • مبلمان مدرن

دنبال کردن هر سبکی، استفاده از یکسری لوازم و مبلمان متناسب با آن سبک را الزامی می‌­کند. لوازمی که با تغییر سبک دکوراسیون داخلی نیز بدون شک دچار تغییر و بروز کردن می‌­شوند. مبلمان هم یکی از این وسایل می­‌باشد. انتخاب دکوراسیون مدرن برای منازل با خرید مبلمان مدرن با قابلیت انعطاف پذیر، تاثیر بسزایی در شکل و ظاهر فضا ایجاد می­‌کند.

همچنین مبلمان ساده با طرح و خطوط صاف، دید بصری زیبایی به فضا می­‌بخشند.

  • قفسه بندی­‌های دیواری

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی به منظور استفاده از حداکثر فضا و کارایی، مورد قبول افراد بسیاری است. استفاده از قفسه­‌های دیواری به صورت باز و یا بسته، در ساخت زیباترین دکوراسیون مدرن در منزل بی تاثیر نیست. این قفسه­‌ها با ایجاد نظم بیشتر و استفاده بهینه از فضا، مانع از شلوغی و آشفتگی می‌­شوند؛ چیزی که کمتر در سبک مدرن به چشم می­‌خورد.

  • استفاده از یک رنگ خاص و یا لوازمی متفاوت

راه‌­های مختلفی برای ساختن محیطی خاص و منحصر به فرد وجود دارد. یکی از این روش‌­ها، استفاده از یک رنگ کاملا متضاد و تند با دیگر رنگ­‌های اصلی و یا تعبیه یک وسیله‌ای کاملا متفاوت با سایر لوازم می‌­باشد که می­‌تواند حس خاص بودن را به محیط القا نماید.

  1. عدم تقارن

وجود تقارن در هر چیزی گر چه حس بهتری از لحاظ بصری برای بیننده ایجاد می‌کند؛ ولی به کارگیری عدم تقارن به شیوه درست می‌تواند در خلق فضایی خاص بسیار پرکاربرد باشد. دکوراسیون مدرن در منزل، برای دستیابی به زیباترین شکل خود و فضایی زیبا و خاص، از ویژگی عدم تقارن در چیدمان لوازم استفاده می‌کند. این عدم متقارن بودن، حتی در خود لوازم و مبلمان مدرن نیز به چشم می­‌خورد. این ویژگی به حدی نیست که مانع برهم خوردن تعادل در فضا و آشفتگی بصری در افراد شود. پس می­‌تواند در شکل‌­گیری زیباترین دکوراسیون مدرن در منزل، بسیار مورد توجه قرار گیرد.

معیارهای متفاوت و گوناگونی در ایجاد بهترین و زیباترین دکوراسیون­‌های مدرن برای منزل نقش دارند. انتخاب آنها با ایده گرفتن از نمونه چیدمان­‌های این مدل سبک در سایت­‌های مختلف بسیار کمک کننده خواهد بود. با مراجعه به سایت­‌ها و استفاده از کاتالوگ­‌های دکوراسیون داخلی، زیباترین چیدمان را در منزلتان بوجود آورید.