گروه طراحی دکوراسیون منزل پیتوس

طراحی سه بعدی و چیدمان

طراحی سه بعدی یکی از ابزارهای قدرتمند در دستان طراحان دکوراسیون داخلی است. این ابزار برقراری ارتباط میان طراحان و مشتریان را بسیار راحت‌تر می‌کند. به بیانی دیگر یک طراح با بهره‌گیری از طراحی سه بعدی و مدل سازی تغییراتی که قرار است در منزل شما شکل بگیرد را قبل از انجام هرگونه تغییر، به صورت کاملا سه بعدی به شما نشان می‌دهد. در این صورت است که شما اطمینان کسب می‌کنید که قرار است صاحب خانه‌ای با دکوراسیون دلخواهتان شوید.

یک عکس با ارزش‌تر از هزار کلمه است.

قدرت بصری یک طراحی سه بعدی قادر است تا به راحتی تمام تغییراتی که قرار است در طراحی دکوراسیون منزل شما شکل بگیرد را نشان دهد. یک طراح داخلی به این شیوه‌ قدرتمند و موثرتر هنر خود را  به مشتری انتقال می‌دهد. ممکن است توضیحات فراوانی در رابطه با خانه آینده خود بگیرید. اما تنها با دیدن یک عکس یا ویدئو از دکوراسیون داخلی منزل، به راحتی متوجه خواهید شد.

طراحی سه بعدی و چیدمان چیست؟

یکی از خدماتی که هر شرکت طراحی داخلی حرفه‌ای در اختیار مشتریان خود می‌گذرد، طراحی سه بعدی و چیدمان است. تغییر دکوراسیون منزل یکی از کارهای پراسترس است که نتیجه آن اهمیت فراوانی دارد. به همین دلیل یک طراح داخلی باید بتواند این اطمینان را به مشتری خود بدهد که تغییرات زیر نظر او صورت می‌گیرد.

به بیانی دیگر کارفرما باید به صورت بصری و کاملا قابل لمس تغییراتی که در منزل او صورت می‌گیرد را حس کند. در قدم اول تمام نیازها و دغدغه یک مشتری از تغییر دکوراسیون منزل مکتوب می‌شود. سپس نقشه‌بردار گروه به منظور تهیه پلان از منزل بازدید به عمل می‌آورد.

در این نقشه یا همان پلان تمام جزئیات منزل مسکونی با ابعاد حقیقی مشخص می‌شود. در مرحله طراحی قدم به قدم تغییرات وارد پلان می‌شود و منزل جدید به صورت سه بعدی جان می‌گیرد. در جلسه نهایی مشاوره، تمام تغییرات به صورت سه بعدی به نمایش گذاشته می‌شود.

در این رندر سه بعدی، که در جلسه مشاوره به مشتری نشان داده می‌شود، چیدمان تمام لوازم به خوبی مشخص می‌شود. این چیدمان می‌تواند شامل قرارگیری لوازم و تمامی تغییراتی که در پلان و اجزای منزل باشد. حتی تغییر رنگ دیوارها و متریالی کفپوش آشپزخانه و حمام هم در این رندر قابل مشاهده است.

ابزارهای طراحی سه بعدی

امروزه نرم افزارهای سه بعدی ساز زیادی در خدمت طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. تمام این برنامه‌ها قادر هستند که بهترین نتیجه را در تهیه سه بعدی و مدل سازی ارائه دهند.

تریدی مکس 3DS MAX

اسکچ آپ Sketch Up

اتوکد Auto Cad

لومیون Lumion

مایا Maya

رویت Revit

مزایای ارائه خدمات طراحی سه بعدی و چیدمان در دکوراسیون داخلی

ارائه موثر و حرفه‌ای یک پروژه به مشتری و افزایش شانس تصویب طرح

طرح دو بعدی و یا طراحی که با دست شکل می‌گیرد، حاوی کمترین اطلاعات است. که در این صورت مشتریان نمی‌توانند به خوبی با طرح ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که به طور معمول همه مشتریان از خلاقیت بصری بالایی برخوردار نیستند. اصولا در مدل سازی سه بعدی باید به راحتی متوجه تغییرات و اهدف شوند.

با بهره‌گیری از یک طرح سه بعدی مشتریان به راحتی متوجه منظور شما می‌شوند و نظرات خود را به صورت واضح و شفاف ابراز می‌کنند. همچنین در طول ارائه طرح می‌توانند، همان طور که هر بخش را مشاهده می‌کنند، تغییرات درخواستی خود را هم با طراح در میان بگذارند.

طراحی سه بعدی به راحتی قابل اصلاح است

 طراح قادر است که قبل از هر گونه تغییر فیزیکی در ساختار منزل، لوازم و مبلمان مخصوص به آن فضا را ایجاد کند. در نظر گرفتن ابعاد واقعی در طراحی این امکان را می‌دهد که از ایجاد تناسب میان لوازم و فضا اطمینان کسب کنید. این روش میزان هزینه‌های مشتری را به کمترین میزان ممکن می‌رساند. 

علاوه بر این می‌توان انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل را در یک طراحی تلفیق کرد و در همان لحظه شاهد نتیجه بود. هر قطعه از لوازم منزل با نظر مشتری و کارفرما حذف یا اضافه می‌شود. حتی می‌توان لوازم دیگری جایگزین و بر طبق طرح نهایی لوازم را تهیه کرد.

سهولت در تهیه آرشیو

یک طراح داخلی برای جلسات مشاوره باید آرشیوی از تمام پروژه‌های انجام شده داشته باشد. در این آرشیو باید طراحی‌های سه بعدی هم به عنوان نمونه کار وجود داشته باشد. این موارد برای جلب عتماد مشتری از توانایی یک طراح در انجام پروژه محسوب می‌شود. فایل این طرح‌ها به راحتی و به صورت دیجیتال قابل نگهداری است که در مواقع لزوم قابل دسترسی آسان است.

ویژگی‌های مهمی که در یک طراحی سه بعدی باید وجود داشته باشد

یک طراح داخلی حرفه‌ای با توجه به شخصیت، سلیقه، دغدغه، نیاز و بودجه مشتری شروع به کار می‌کند. تمام این عوامل یک طرح را دچار تغییرات اساسی می‌کند.

تصویر ارائه شده نه تنها باید بیشترین نزدیکی را با واقعیت داشته باشد، بلکه ابعاد و استاندارها هم باید از ابعاد فضای اصلی تبعیت کند.

نورپردازی‌های ارائه شده در طرح قابل اجرا و واقعی باشد.

تنها در این صورت است که کارفرما به وضوح متوجه تغییرات خواهد شد.

توجه به جزئیانت در یک طراحی باعث عمق و روح دادن به طرح خواهد شد. این دقت در جزئی‌ترین تغییرات باعث ایجاد حس نزدیکی کارفرما به طرح می‌شود.

استفاده از یک موزیک مناسب بر روی ویدئوی طراحی، باعث افزایش تمرکز و قدرت درک بهتر فضاها می‌شود.

تصویری که ساخته می‌شود به خواسته ذهنی کارفرما نزدیک باشد.

طرح سه بعدی آماده شده با فضای فکری کارفرما همخوانی داشته باشد.

×